mns27
25 Takipçi | 16 Takip
14 01 2010

Samsung L700 Oyun Yükleme

İlk önce telefonumuzun menüsüne girerek ayarlar/telefon ayarları/USB ayarları/medya oynatıcı seçip çıkıyoruz.Telefonu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Bu arada samsung programını kurmanıza kattiyen gerek yoktur.O tür bilgiler safsata.Ben bizzat denedim.İnternet bu konuda kopyala yapıştır kaynıyor.
 
Daha sonra telefonu bağladıgımızda bilgisayar içinde "Diğer" bölümünde cep telefonu görünümünde "SGH L700" isminde bir sürücü belirecek , belirmesi lazım.Bu noktada büyük bir sorun yaşanıyor.Şahsen yaşamış olduğum bu sorunun asıl kaynağını sürücülere bağlamak lazımdır heralde bilemiyorum.Ama çoğu bilgisayar cihazı "kamera"olarak algılıyor.Ben bu sorunu başka bir bilgisayarda deneyerek aştım. (win7 yüklü bir dizüstünde hiçbir program olmaksızın cep tlfunu olarak algıladı).Bana sorarsanız ve illaki yükleyecekseniz oyunları başka bir bilgisayardan deneyin!.Eğer böyle bir sorunla karşılaşmadıysak yada çözümünü bulduysak devam ediyoruz.. sürücüyü açıyoruz
 Card ve Phone olarak iki dosya karşımıza çıkacak, Phone'yi açıyoruz.

3.Şimdi biz "Games" isminde yeni bir klasör oluşturuyoruz.
 Oyun ve uygulama elimizde ne varsa içine atalım,(Gelelim oyun bulmaya tavsiye isterseniz “4shared” sitesini öneririm sitede örneğin:   “supermario 176x220” diye arattırırsanız bulursunuz ben tüm oyunları oradan buldum.Oyun isimlerini gameloft veya eagames gibi kaliteli sitelerden alabilirsiniz.Oyun bulmanın sıkıntı olacağını sanmam. Aynı şekil boyutunu türünü yazarsanız Örneğin: "Call of Duty 176x220"  internet bugün derya deniz hertürlü şeye kolayca ulaşabilirsiniz eğer yöntemini bilirseniz.)Ayrıyeten değinmek gerekirse 176x208 boyutundaki oyunlarda bence çalıştırılabilinir hatta daha idealdir.Neden derseniz oyun içindeyken tlf üsttrafataki göstergeleri yinede gösteriyor.Dolayısıyla 220-208=12 piksellik o alan boşuna harcanıyor :-) Her neyse bulunan tüm bu oyunları oyun isminde klasör [örnek supermario] hazırlanıp jar ve jad dosyalari ikisi, bir arada olacak şekilde (supermario) klasörünün içine atılacak. (jad ve jar uzantisi bir arada olan hemen hemen bütün telefon uygulamaları sorunsuz yükleniyor.)

(Oyunların .JAD uzantılısını bulamıyorsanız sorun değil. JADMaker proğramıyla .JAR uzantılı oyunları .JAD uzantılısına çevirebilirsiniz. JadMaker diye arattırırsanız bulursunuz.Kullanım gayet basit programı çalıştırınca küçük bir penceresi açılacak .jar dosyayı pencereye sürükleyip bırakın otomatik olarak hemen .jarın yanına .jadı atar o
4. Klasör içine ne var ne yok attıktan sonra çekiverin USB yi.

5. Samsung L700 unuze bu kodu girin:
*#6984125*#
şimdi Admin setting menusündesiniz.
a. Menüden [4] Internals secin. Master *** i girin.

(Master ***: *#9072641*#)
b. Gelen menuden [7] Storage settings i secin. oradan;
c. [2]Update Java DB. Herşey guncellenecek.

Not:Bunları yaparken No tusuna dikkat edin ve diğer menülere kesinlikle girmeyin telefon kitlenir bir daha açamazsınız.

Bu kadar!! Güncellendi yazılarını da gördükten sonra kapatın.

Dosyalardan oyunlar bölümünden istediğiniz java uygulamasını çalıstırıp oynayın.Kurduktan sonra oyunlar ve daha fazlası diye iki dosya oluşuyor birince sadece simgeler var.Oradan istedigimize girip oynuyoruz.Alttarafta kurulu dosyaları duruyor ordaki .jar ları bluetooth la istediginiz herhangi bir telefona yollayabiliyorsunuz ayrı bir bilgi olarak belirtelim..


Önemli: Eğer bir sorunla karşılaşırda yanlış bir şey yaparsanız, paniklemeyin. Samsung telefonların kendini formatlama özelliği var. Telefonda numara ekranına *2767*3855# yazın ve bir kaç dakika bekleyin. Uyarı yazısı silinecek ve telefon kapanıp tekrar açılacak. PIN kodunuzu girip sıfır aldığınız günkü gibi telefon elinizde.
(bütün ayarlarınız, dosyalarınız,telefon rehberiniz silinir. Siz önlem almak için SIM ve SD kartınızı çıkarttıktan sonra format atın.)

Benim tlfda L700 ve ilk altı ay oyun yükleyemedim, sonundaWin7 ile yükleyebildim.İlla yüklemek istiyorsanız dedigim gibi başka bir bilgisayardan deneyin.

0
0
0
Yorum Yaz